środa, 11 czerwca 2014

Bitcoin już na Google Finance. Poradnik: Jak sprawdzić kurs BTC do innych walut, w tym do złotego?

Internetowy gigant jako ostatni wprowadził do swojej usługi Google Finance możliwość śledzenia cen bitcoina a także zestawiać je z kursami innych walut. Równocześnie w oknie zawierającym informacje o kursach znajduje się również osobny widget umożliwiający przeglądanie najpopularniejszych wiadomości ze świata kryptowalut. Wcześniej na podobny ruch zdecydowały się takie serwisy jak Bloomberg i Yahoo Finance.

Wykres powinien wyglądać mniej więcej tak jak poniżej, jak widać bitcoin wzrósł znacząco w stosunku do wszystkich podanych niżej walut (żadna niespodzianka), ale widać, że są w tych wzrostach pewne różnice:


link

Jak to niestety często bywa odpowiednie skonfigurowanie narzędzia może nie być zbyt wygodne, dlatego poniżej prezentuję krótki poradnik jak przygotować odpowiednie zestawienie.

1. Google Finance najprościej otworzyć wpisując w wyszukiwarkę frazę: "finance" lub wchodząc pod adres: www.google.com/finance.

2. Po otwarciu strony wpisujemy w polu wyszukiwania "bitcoin", wyświetli nam się kilka opcji, ale my powinniśmy wybrać tą oznaczoną jako "CURRENCY" (metoda na skróty: wpisujemy po prostu w polu wyszukiwania "CURRENCY:BTC").
Domyślnie wyświetlają nam się wiodące waluty światowe, ale możemy też wprowadzić do zestawienia np. polskiego złotego, wystarczy w polu Compare wpisać "PLN" i wcisnąć "add". Gotowe, życzę udanego użytkowania!