czwartek, 13 kwietnia 2017

Brytyjska mennica królewska rozpoczyna testy platformy blockchain

Trudno to sobie wyobrazić, ale licząca już tysiąc lat instytucja wcale nie zachowuje się jakby jej czas dawno już minął. Wręcz przeciwnie często to właśnie znacznie młodsze, "nowoczesne" pod względem innowacyjności i otwartości podmioty mogłyby się uczyć od takich miejsc jak UK's Royal Mint. 

Brytyjska Mennica Królewska, która zajmuje się projektowaniem i biciem złotych monet, poinformowała, że właśnie rozpoczyna testy platformy korzystającej z technologii blockchain. Będzie to pierwszy projekt cyfrowy na rynku złota, który powstał i będzie skierowany do instytucji publicznych. 

Zbudowana we współpracy z firmą BitGo - startupie specjalizującym się w rozwiązaniach związanych z bitcoinem oraz z firmą Alpha Point platforma zostanie uruchomiona w pełnej wersji w drugiej połowie bieżącego roku. Ujawnieni publicznie testerzy nie są jednak jedynymi instytucjami zainteresowanymi stworzonym rozwiązaniem, jak deklarują związanej z platformą firmy CME Group dzięki blockchain swój cyfrowy odpowiednik będzie miało złoto o łącznej wartości miliarda dolarów. 

Każda uncja złota otrzyma swój cyfrowy odpowiednik w wysokości 1 "Royal Mint Gold" (RMG), który będzie emitowany przez mennicę, zasady dotyczące transakcji i tworzenia bloków będą weryfikowane przez społeczność klientów, pracowników naukowych, instytucji publicznych oraz partnerów biznesowych. Dostęp do portfeli będzie chroniony przy pomocy odpowiednich protokołów bezpieczeństwa. 

Zdaniem przedstawiciela Royal Mint stworzenie platformy do handlu złotem pozwoli na sprawniejsze i mniej kosztowne handlowanie złotem.

źródło: Coindesk

4 komentarze:

 1. Informacje w tym artykule dla każdego człowieka na pewno są bardzo ciekawie.Sam tymi informacjami bardzo się zainteresowałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzi fascynuje to co niedostepne a dla większości naszej populacji czymś takim jest złoto :)

   Usuń
 2. Very nice article, I like it very much.
  I wrote a review myself. If you want to read, here is the link: https://bit.ly/32RHAvy and https://bit.ly/3LtFCTY

  OdpowiedzUsuń